Wagner lideri Prigojin’in oğlu ortaya çıktı!

Uçak kazasında hayatını kaybeden Wagner lideri Yevgeniy Prigojin’in annesi Violetta (83) ve oğlu Pavel (25), St. Petersburg’daki mezarı ziyaret etti.

Putin’in eski bir müttefiki olarak haziranda şiddetli bir ayaklanmayla Kremlin’i devirmeye teşebbüs eden; ancak başarısız olan Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Prigojin’in, sadece iki ay sonra seyahat ettiği jet gökyüzünde alevler içinde patladı. Uçakta bulunan 10 kişi öldü ve Wagner grubu hızla Putin’in suikastın arkasında olduğunu iddia etti. Ölümü dünya çapında ses getiren Prigojin, St. Petersburg mezarlığına gömüldü.

ÖLEN KİŞİNİN PRİGOJİN OLMADIĞI İDDİASI

Bazıları ise uçağın içindeki bedeninin Prigojin yerine başkasına ait olduğunu ve 62 yaşındaki Prigojin’in sessizce yurtdışına kaçtığını öne sürdü. Ancak annesi ve oğlunun geleneksel törende bulunması, Prigojin’in uçağın içinde öldüğünü kabul ettiklerini gösteriyor.

BİRÇOK ŞEHİRDE TÖRENLER DÜZENLENDİ

Ölümünün ardından geçen 40. günde Moskova ve diğer birçok şehirde törenler düzenlendi. Binlerce Rus törenlere katıldı, ancak devlet televizyonu tarafından bu durum görmezden gelindi. Anne ve oğlunu mezarlıkta yalnız bırakmayan Putin karşıtları, “Kan, onur, vatan, cesaret” yazan pankartlar taşıdı.

WAGNER’IN KONTROLÜNÜ OĞLU MU ALACAK?

Prigojin’in 100 milyon sterlinlik servetini devralacak olan oğlu Pavel, babasının ölümünden sonra çok nadir medyada görüldü. Prigojin’in vasiyet şartlarına göre Pavel şimdi ailesine bakmak zorunda. Bazı Rus uzmanlar, Pavel’in mirasın bir parçası olarak Wagner grubunun kontrolünü devralacağını iddia ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x