Klasik Microsoft Teams Uygulaması Otomatik Olarak Yeni Sürüme Güncellenecek

Microsoft Teams uygulamasının yeni sürümü 5 Ekim tarihinde Windows ve Mac kullanıcıları için yayınlandı. Şimdi ise klasik Microsoft Teams uygulamasının otomatik olarak yeni sürüme güncelleneceği ileri sürülmüş durumda.

Petri’nin haberine göre, özel Microsoft 365 yönetim merkezindeki bir mesaj Windows ve Mac için klasik Teams uygulamalarının 31 Mart 2024’ten sonra otomatik olarak yeni Teams uygulamasına güncelleneceğinin belirtildiğini bildirdi. Mesajın Teams’in bakımından sorumlu olan BT yöneticileri için gönderildiği ifade ediliyor. Microsoft, yöneticilerin klasikten yeni Teams’e otomatik geçişe hazırlanmak için planlar yapması gerektiğini belirtiyor.

Mesajda, bu otomatik güncellemenin en azından şimdilik Microsoft Teams Rooms ve Surface Hub cihazları için yapılmayacağı da görülüyor. Ayrıca şu anda klasik Teams’in Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) sistemlerinde kullanımı da etkilemeyecek. Şu anda yeni Teams uygulamaları VDI kullanıcıları için hala genel ön izleme aşamasında.

Microsoft, Windows ve Mac için yeni Teams uygulamalarının eski klasik uygulamalara kıyasla iki kat daha hızlı performans gösterdiğini belirtiyor. Yeni uygulamaların aynı zamanda insanların toplantılara iki kat daha hızlı girmelerine olanak sağlaması da bekleniyor. Yeni uygulamalar aynı zamanda daha az bellek ve disk alanı kullanacak şekilde tasarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x