Dev Oteller Grubunun Konkordato Talebi Kabul Edildi

MAYA Turizm Taşımacılık Ticaret Limited Şirketi, 2023 Ekim ayında Antalya merkezli olarak konkordato başvurusunda bulunmuştu.

KARAR MAHKEME TARAFINDAN ONAYLANDI

Belek’te bulunan 183 odalı Maya World Park isimli oteliyle tanınan şirketin konkordato davası sonuçlandı. Akdeniz Gerçek’in bildirdiğine göre, mahkeme tarafından alınan kararla, Maya Turizm Taşımacılık Limited Şirketi’nin konkordato talebi kabul edildi.

ÖDEME PLANI BELİRLENDİ

Mahkemenin kararıyla, konkordato projesi İcra ve İflas Kanunu’na uygun olarak tasdik edilerek kayıt altına alındı. Tüm adi alacakların 30 Haziran 2024 tarihinden itibaren 36 ay boyunca eşit taksitler halinde ödenmesi kararlaştırıldı. Mahkeme sunulan ödeme planı ve tabloları kararın bir parçası haline getirildi ve belirlenen ödeme planına göre taksitlerin izleneceği vurgulandı.

MALİ MÜŞAVİR GÖREVLENDİRİLDİ

Konkordato sürecinin yönetimi için Mali Müşavir Muzaffer Akça göreve başlayacak. Akça, borçlunun işletmesinin durumunu ve borçların ödeme kabiliyetini düzenli olarak mahkemeye rapor edecek. Ayrıca, Akça’ya görev süresince aylık 10.000,00 TL ücret ödenecek ve bu ücret davacı şirket tarafından karşılanacak.

HÜKÜMLÜ HACİZLER GEÇERSİZ KABUL EDİLDİ

Mahkeme kararıyla, geçici mühlet kararından önce başlatılan ve henüz paraya çevrilmemiş olan hacizlerin hükümsüz olduğu tespit edildi. Ancak, bu hüküm, belirli alacaklılar için geçerli değildi.

GELECEK ADIMLAR

Konkordato tamamen feshedilirse, borçluların iflasına karar verilebileceği belirtildi. Bu aşamada iadesi gerekmeyen iflas avanslarının belirli bir sıra dahilinde ödeneceği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x