AKP’de seçim mesaisi: Meclis üyeleri belli olacak

Yerel seçimlerde son düzlüğe girilirken, siyasi partilerin seçim telaşı sürüyor. AKP’de bugün, genel başkan yardımcıları başkanlığında oluşturulan inceleme komisyonları illere giderek teşkilatlar tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde listeler değerlendirilecek.

AKP heyeti dün MHP ve Büyük Birlik Partisi heyetleriyle bir araya geldi. Genel başkan yardımcıları düzeyindeki toplantılarda, belediye meclis üyelikleri ele alındı. AKP ve MHP’nin 2019 seçimlerinde olduğu gibi fermuar sistemini uygulaması bekleniyor.

Göz Atın

CHP’nin Gemlik, Mudanya ve Nilüfer belediye başkan adayları belli oldu

İstanbul’da kilit ilçe: AKP’ninki belirlendi, gözler CHP’nin adayında

AKP, belediye meclis üyelerini belirlemek için il bazlı bir çalışma da yapıyor. Bu kapsamda öncelikle ilçe ve il başkanlarından oluşturulan komisyonlar, partinin kriterleri çerçevesinde aday başvurularını inceledi. Adaylar arasında hukukçu, mühendis, mimar, şehir plancısı, muhasebeci, mali müşavir ve şehrin demografik yapısına uygun kişilerin yer almasına dikkat edildi.

Deprem bölgesi ve deprem riski olan yerlerde ise adaylar arasında inşaat, çevre ve jeoloji mühendisi bulunduracak. Üyeler arasında kadınlar ile 18-30 yaş gençlerin olmasına özen gösterilecek.

Genel başkan yardımcıları başkanlığında oluşturulan inceleme komisyonları ise bugünden itibaren illere giderek teşkilatlar tarafından kriterler çerçevesinde belirlenen listeleri değerlendirecek.

Komisyonlar çalışmasını 17 Şubat Cumartesi gününe kadar tamamlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x