15 Temmuz Gazileri: Maaş vermemek için inşaattan düştü dediler

15 Temmuz gazileri, SGK maaşları bağlanmadığı gerekçesiyle AKP Genel Merkezi önünde toplanarak basın açıklaması yapmak istedi. Polisin müdahale ettiği gaziler gözaltına alındı.

‘ŞEHİTLERE NORMAL ÖLÜM YAZIN GAZİLERE İNŞAATTAN DÜŞTÜ YAZIN…
’15 Temmuz’da bacağından üç kurşunla yaralanan Necmettin Utuş’un sosyal medyada yayımlanan videosunda “Herkes duysun, bu gazilik unvanını alıp münasip bir yere koysunlar AKP milletvekilleri. Şehitlere normal ölüm yazın gazilere inşaattan düştü yazın ondan sonra kalkın bu darbe deyin. Siz o 200 tankı çıkaranları, tankları Meclis’e gönderenleri almayın beni alın!” dedi.

“15 Temmuz gazisi” olduğunu belirten bir diğer kişi Ufuk Yeğin de sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Ak Parti genel merkez önünde yapılacak basın açıklaması öncesi 15 Temmuz Gazileri arkadaşlarımız Necmettin Utuş ve beraberindekiler Ankara Emniyeti tarafından gözaltına alındılar. Gazisine dahi saygısı olmayan bu gözü dönmüşlük kaybettirir. SGK maaşı bağlanmadığı gerekçesiyle basın açıklaması yapmak isteyen 15 Temmuz Gazileri şu an Ankara emniyeti tarafından gözaltına alındılar. Hani demokratik bir hak idi basın açıklaması? Bu mu gaziye saygınız?”

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINDILAR
Geziler daha önceki yıllarda da yine maaş alamadıklarını belirterek eylem yapmış, gözaltı görüntüleri gündem olmuştu.

15 Temmuz gazileri, geçen yıl da TBMM’nin Çankaya Kapısı önünde; “Ülkemizde Kıbrıs, Güneydoğu ve 15 Temmuz gazileri olarak toplam 60 bin civarı gazi bulunmaktadır. Bu gaziler arasında maaş almayan yalnızca 15 Temmuz gazileridir. Gaziler arasında bu ayrımcılığın kaldırılması, 15 Temmuz gazilerine aylık bağlanması adına süresiz eylem kararı almış bulunmaktayız. Buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın bakanlarımıza, Sayın bürokratlarımıza, özellikle bizim gibi gazi olan gazi TBMM’ye sesleniyoruz: 15 Temmuz sonrası verilen sözleri neden tutmadınız? Gaziler arasındaki ayrımcılığı neden kaldırmadınız” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x